Monika Šimůnková končí jako šéfka sekce pro lidská práva na Úřadu vlády

Premiér Jiří Rusnok odvolal vrchní ředitelku sekce pro lidská práva na Úřadu vlády Moniku Šimůnkovou. Její místo dočasně obsadí šéf Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček. Informoval o tom server Aktuálně.cz

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monika Šimůnková | Foto: Jan Sklenář

„Pan vedoucí usoudil, že vzhledem k nějakým problémům jednak v chování v týmu mezi ní a jejími podřízenými a obecně s její pracovní morálkou se rozhodli ji z funkce ředitele sekce odvolat,“ řekl k odvolání Šimůnkové premiér v demisi Jiří Rusnok.

Monika Šimůnková je podřízená přímo předsedovi vlády, o odvolání z funkce ji ovšem informoval vedoucí Úřadu vlády Radek Augustin z SPOZ.

„Ředitel sekce má přeci jenom pod sebou dva odbory, měl by být odborně, pracovněprávně i v jiných oblastech na výši. To jsme u paní Šimůnkové delší dobu nesledovali,“ upřesnil Augustin.

Šimůnková ale nadále zůstává vládní zmocněnkyní pro lidská práva. S premiérem bude o příčinách svého odvolání z funkce šéfky sekce mluvit ve středu. Do té doby prý nechce sdělovat další informace.

40letá Šimůnková působila v pozici šéfky vládní sekce pro lidská práva od února 2011. Předtím se jako právnička zabývala ochranou dětí.

Jakub Šídlo, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme