Myslivec postřelil na lovu kolegu. Bruntálští policisté to vyšetřují jako ublížení na zdraví z nedbalosti

Pětasedmdesátiletý myslivec podle policie v pátek na Bruntálsku postřelil o čtyři roky mladšího kolegu. Podezřívají jej z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. V pondělí to řekl mluvčí bruntálské policie René Černohorský. Výstřel z kulovnice muže zasáhl pravděpodobně nešťastnou náhodou do zad v Bohušově při přípravě na lov.

Bohušov (Bruntálsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž, z jehož zbraně výstřel vyšel, je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Událost se stala kolem 14.00 v lese zvaném Mrchoviště nedaleko Bohušova. Oba muži seděli na zemi a připravovali se na lov divočáka.

Myslivec z Tachovska zemřel poté, co ho kolega postřelil při honu. Policie incident teprve prošetřuje

Číst článek

„Starší z mužů vstával a v ruce držel legálně drženou zbraň, kterou si chtěl připravit k lovu divokého prasete. Při tom však došlo k výstřelu z nabité zbraně a kulová střela zasáhla na zemi sedícího muže do zad,“ uvedl Černohorský.

Ani jeden z myslivců podle něj nebyl pod vlivem alkoholu. Muž, z jehož zbraně výstřel vyšel, je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Ve vězení může strávit až osm let.

Zraněného muže kolegové dopravili do nedaleké vesnice, kde si ho převzali záchranáři. „Zasahující lékař zjistil známky střelného poranění v oblasti trupu. Postižený byl v době zásahu při vědomí. Vrtulník jej pak transportoval do Fakultní nemocnice v Ostravě,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme