myslivci

Za porušení zákazu vstupu do lesa pokuta až 30 tisíc. Vláda schválila novelu mysliveckého zákona

|Lenka Jansová |Zprávy z domova

Porušení zákazu vstupu do lesa by turisty nebo houbaře mohlo přijít draho, výprava do uzavřeného lesa se v budoucnu totiž nejspíš prodraží. Vláda schválila novelu mysliveckého zákona, podle které by pokuta za zakázaný vstup do honitby mohla vzrůst až na 30 000 Kč. Ztrojnásobit maximální možnou sankci navrhlo ministerstvo zemědělství. O schválení materiálu informoval na Twitteru mluvčí kabinetu Martin Ayrer. Proti novele se zvedla kritika, pod petici proti změně zákona se podepsalo skoro 46 000 lidí.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Myslivci na východě Prahy odstřelují přemnožené divočáky. Nechoďte do lesa, vyzývají veřejnost

Ve východní části Prahy v sobotu myslivci odstřelují přemnožené divočáky. Akce začne v 08:00 a potrvá zhruba do 14:00. Myslivci kvůli takzvané naháňce vyzývají obyvatele, aby do lesa nechodili. Potíže s přemnoženými divočáky jsou na území Prahy 14, Horních a Dolních Počernic a Běchovic. V uplynulých týdnech zvířata několikrát napadla psy.

|Andrea Čánová |Regiony

Čeští myslivci bojují se zloději dřeva, ničí jim krmelce a posedy

S nástupem zimy musí čeští myslivci bojovat s novým nepřítelem. V revírech jim už neřádí pytláci, ale zloději dřeva, kteří ničí krmelce a posedy. Myslivcům tím znemožní, aby s nástupem zimy přikrmovali zvěř. Naposledy lesníkům z bohumínského Pudlova úplně zničili krmelec pro bažanty a posed. Desky a trámky jim pak poslouží jako levné palivo.

|Lenka Kratochvílová |Regiony

Střetům se zvěří předcházejí pachové ohradníky, myslivci ze Želátovic je stavějí svépomocí

Škody za stovky tisíc korun provázejí střety řidičů s migrující zvěří na českých silnicích jen za poslední týdny. Pod koly aut teď končí nejen zajíci a divočáci, ale i vysoká. Nebezpečným nehodám úspěšně brání třeba pachové ohradníky. Jejich stavbu většinou dotují krajské úřady. Myslivci z Želátovic na Přerovsku ale už nechtějí spoléhat na to, jestli jim úředníci dotace na ohradníky schválí, a v nejrizikovějších úsecích je budují sami svépomocí.