Na trasu mezi letištěm a Hradem se podle očekávání vrátily čínské vlajky

Na trasu mezi letištěm a Pražským hradem se dnes vrátily vlajky ČR a Číny vítající čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. V sobotu je někdo poškodil a byly odstraněny. Šéf česko-čínské komory Jaroslav Tvrdík ale včera Českému rozhlasu v SMS zprávě napsal, že budou na sloupy veřejného osvětlení umístěny znovu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České a čínské vlajky na Evropské třídě (28. března 2016)

České a čínské vlajky na Evropské třídě (28. března 2016) | Foto: Filip Jandourek

Čínské vlajky v ulicích Evropská, Jelení, Mariánské hradby a Chotkova byly terčem kritiky hned od své instalace.

V noci na pátek policisté zadrželi 33letého muže, který ze sloupu na Evropské třídě dvě vlajky odřízl. Během následující noci na sobotu pak asi 50 vlajek i billboardů někdo poškodil vyfouknutými vejci naplněnými modrou a šedou barvou.

Do Prahy přiletěl čínský prezident, poprvé v české i československé historii

Číst článek

Podle mnoha lidí jsou čínské vlajky a uvítací billboardy instalované po Praze výsměchem svobodě, lidským právům a demokracii. Vadily i radnici Prahy 6. Vznikla také petice, kritizující prezidenta a vládu za spolupráci s totalitním čínským režimem. Podepsalo ji už přes 1500 lidí.

Čínský prezident Si Ťin-pching do Česka přiletí v pondělí ve 14 hodin. Při návštěvě se setká s českými politiky. Nejdůležitějším výstupem by mělo být ustavení strategického partnerství mezi Českem a Čínou, které by mělo do budoucna znamenat příliv čínských investic.

Barvou poškozené čínské vlajky | Foto: ČTK

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme