Nezaměstnanost na Jičínsku je dlouhodobě nízká, místní si na ni ale stěžují

Obyvatelé Jičína jsou nespokojení s mírou nezaměstnanosti. Ukázal to průzkum veřejného mínění, který město zadalo v květnu letošního roku. Nezaměstnanost na Jičínsku se přitom drží dlouhodobě velice nízko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce | Foto: Filip Jandourek

„Zaměstnanost hodnotí lidé v Jičíně spíše jako průměrnou, což nás poměrně překvapilo. Co se týče nezaměstnanosti, má Jičín spíše lepší hodnocení,“ říká Magdalena Doležalová z tamní radnice.

Vedení města se domnívá, že spíše než s počtem pracovních míst byli lidé nespokojeni s jejich kvalitou. To se ale z výzkumu nedá poznat. Podle ředitele úřadu práce v Jičíně Jiřího Rady si lidé na nabídku volných míst nemohou stěžovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nabídka volných míst je nejlepší za posledních pět let, tvrdí ředitel jičínského úřadu práce Jiří Rada

„V současné době je nabídka volných míst dostatečná a nejlepší za posledních pět let,“ tvrdí Jiří Rada.

Aktuálně hledá zaměstnání na Jičínsku 5,1 % práceschopných obyvatel, více jich přibude s koncem sezónních prací. Úřad práce stále nabízí volná místa, o ty ale často není zájem.

„V největší míře tady dlouhodobě chybí řidiči nákladních automobilů. Je tady řada firem, které se zabývají dopravou. V současné době evidujeme asi 80 požadavků. Další stálicí v nabídce volných míst jsou kuchaři a číšníci. Na ně máme asi 20 požadavků,“ dodává Jiří Rada.

Jičín dále nabízí díky průmyslové zóně řadu míst pro nekvalifikované dělníky. I dlouhodobě nezaměstnaní lidé ale o taková místa často nemají zájem. A to i přes nadstandardní platové podmínky.

Většinou už na takových místech pracovali a do stejné vody se vracet nechtějí, setrvávají proto radši na úřadu práce.

Hana Novotná, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme