Vláda dostala od sněmovny zelenou k prodloužení nouzového stavu do 14. února

Nouzový stav vyhlášený kvůli epidemii nového koronaviru bude moci vláda prodloužit o zhruba tři týdny do neděle 14. února. Souhlasila s tím ve čtvrtek sněmovna podle návrhu KSČM, která menšinový kabinet ANO a ČSSD v dolní komoře toleruje. Ostatní opoziční strany návrh nepodpořily. Vláda chtěla dalších 30 dnů do neděle 21. února.

Sledovali jsme online Praha (Aktualizováno: 19:37 21. 1. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

poslanecká sněmovna

Sněmovna prodloužila nouzový stav (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Za nynější situace by stav nouze končil s pátkem. Podle vlády je na něm ale závislá většina protikoronavirových opatření - lze nasadit vojáky na pomoc například ve zdravotnictví a v domovech pro seniory.

VIDEO: ‚Dostaneš flákanec.‘ Ve sněmovně se strhla rvačka, poslanec Volný se pral o mikrofon

Číst článek

Kabinet prodlouží nouzový stav a platnost protiepidemických opatření v pátek. Projednat by měl také upravenou tabulku restrikcí navázanou na protiepidemický systém PES.

Návrh KSČM o prodloužení nouzového stavu o dalších 23 dnů získal podporu 53 z 98 přítomných poslanců. Proti jich bylo 19. Pro návrh hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.

Nouzový stav platí při nynější vlně epidemie od 5. října. Nynější žádost vlády byla pátá v řadě. Na jaře trval v Česku nouzový stav kvůli koronavirové krizi 66 dnů. Nynější potrvá po rozhodnutí vlády minimálně 132 dnů.

Potyčka v sále

Jednání o nouzovém stavu ve čtvrtek přerušil nečekaný incident, nezařazený poslanec Lubomír Volný napadl předsedajícího Tomáše Hanzela (ČSSD). Potyčku vyvolalo vystoupení poslance Volného, původně zvoleného za SPD, jemuž předsedající schůze vypnul mikrofon, jelikož ho urážel.

Šéf dolní komory Parlamentu posléze Volného do konce jednacího dne vykázal ze sálu. Poslanec po incidentu vyloučil možnost, že by kvůli tomu rezignoval.

dok, vtk, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme