Odbory začnou lobbovat kvůli nemocenské a důchodům

Odboráři začnou lobbovat u poslanců za zmírňující pozměňovací návrhy reformy veřejných financí. Své připomínky připraví v nejbližších dnech. Dohodla se na tom dnes Rada Českomoravské konfederace odborových svazů. Návrhy odborářů se budou týkat hlavně změn v oblasti nemocenských dávek a důchodové reformy. Sněmovna by měla o reformě poprvé jednat 22. července.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Štěch | Foto: ČMKOS

Do té doby chtějí odboráři podle svého šéfa Milana Štěcha s jednotlivými poslanci hovořit.Pozměňovací návrh chystají odbory například k nemocenské.

"Aby minimálně pět dnů v roce měl možnost občan právo čerpat dá se říci s téměř plnou náhradou. To znamená, aby ti lidí, kteří často nemarodí,ale jednou za rok marodí, nebyli na té nemocenské krácen," zdůraznil Štech.

Odbory zatím nechystají demonstrace proti rozpočtové reformě. Rada nejsilnější odborové centrály se znovu sejde 11. srpna. Pokud nebude s jednáním s poslanci spokojena, o případných nátlakových akcích teprve rozhodne.

Milan Kopp, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme