Odstávka Temelína se prodlouží

Odstávka jaderné elektrárny Temelín neskončí v původně plánováném termínu 21. července. Českému rozhlasu to potvrdil ředitel Temelína František Hezoučký. Mluví se spíše o přelomu července a srpna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Ten 21. červenec byl při minulém kontrolním dnu ministra slíben dodavateli panu ministrovi. V současné době dodavatelé (Škoda Praha a Škoda Energo) říkají, že zřejmě tam bude nějaký malý skluz a mluví se o přelomu července a srpna. "

Mluvčí Škody Energo Karel Samec ale popírá, že by posun zavinila jejich firma, protože poslední rekonstruované komponenty sekundárního okruhu potřebné pro zahájení zkušebního provozu už expedovala. "Všechny dílčí rekonstrukce Škoda Energo provedla včas podle předem stanovených harmonogramů, stejně tak v řádných termínech vše předala do jaderné elektrárny Temelín. To tedy znamená, že my jsme všechny výrobní i expediční činnosti zvládli včas a nyní je na generálním dodavateli Škodě Praha, jak a kdy zvládne termín montáže."

Markéta Kaclová, Mirka Nezvalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme