Otazníky kolem policejního týmu Mlýn

Znepokojení opozice a rozpaky právníků vyvolala zpráva Hospodářských novin o tom, že Stanislav Gross ještě jako ministr vnitra měl údajně mít zvláštní policejní tým a ten pro něj shromažďoval informace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Gross | Foto: Stanislav Zbyněk

Pětičlenná skupina Mlýn měla pracovat déle než než dva roky v pečlivém utajení a podléhat jen tehdejšímu ministrovi vnitra Grossovi. Ten však popírá, že by vyvíjela činnost exkluzivně pro šéfa resortu.

Premiér Gross na tom nevidí nic zvláštního: podle něj je někdy nutné zřídit vyšetřovací skupinu přímo z úrovně ministra. Jak ale uvedli v televizi Nova všichni bývalí i současný ministr vnitra, nikdo z nich žádný podobný tým neměl. Dva exministři dokonce označili tento krok za protizákonný.

O Grossovu skupinu se podle České televize bude zajímat nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová. Politici ODS a KSČM soudí, že kauzou by se měl přinejmenším zabývat branný výbor sněmovny.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme