Otazníky kolem policejního týmu Mlýn

Znepokojení opozice a rozpaky právníků vyvolala zpráva Hospodářských novin o tom, že Stanislav Gross ještě jako ministr vnitra měl údajně mít zvláštní policejní tým a ten pro něj shromažďoval informace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Gross | Foto: Stanislav Zbyněk

Pětičlenná skupina Mlýn měla pracovat déle než než dva roky v pečlivém utajení a podléhat jen tehdejšímu ministrovi vnitra Grossovi. Ten však popírá, že by vyvíjela činnost exkluzivně pro šéfa resortu.

Premiér Gross na tom nevidí nic zvláštního: podle něj je někdy nutné zřídit vyšetřovací skupinu přímo z úrovně ministra. Jak ale uvedli v televizi Nova všichni bývalí i současný ministr vnitra, nikdo z nich žádný podobný tým neměl. Dva exministři dokonce označili tento krok za protizákonný.

O Grossovu skupinu se podle České televize bude zajímat nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová. Politici ODS a KSČM soudí, že kauzou by se měl přinejmenším zabývat branný výbor sněmovny.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme