Padesátka demonstrantů protestovala před Kongresovým centrem

Anarchisté demonstraci proti mnichovskému zasedání bezpečnostní rady NATO před Kongresovým centrem v Praze ukončili po páté hodině. Protest se konal právě u centra, protože to se stane místem konání summitu Aliance v listopadu. Československá anarchistická federace očekávala, že se protestu zúčastní na dvě desítky lidí, přišlo jich nakonec asi 50. Protest se obešel bez incidentů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace | Foto: Jan Rosenauer

Demonstrace nebyla povolená. Jak sdělil svolavatelce zástupce magistrátu, důvidem je to, že ji oznámila jen elektronicky. Dopustila se tedy přestupku.

Demonstrace probíhala za zpřísněných bezpečnostních opatření. Na místě bylo několik psovodů a v pohotovosti byla i stálá pořádková jednotka pražská policie. Ta se dostala ke slovu až při představení, které mělo symbolizovat odpor k NATO. Zaměstnanci Kongresového centra se však obávali, že demonstrace naruší průběh odpoledního představení muzikálu Monte Cristo a setkání dětí a mládeže.

Československá anarchistická federace pořádala demonstraci v době, kdy v Mnichově zasedá Rada NATO. Podle předsedy federace Petra Zárase je NATO militaristickou organizací. Anarchisté chtěli podpořit protestující v Německu a zároveň i vyjádřit odpor proti Severoatlantické alianci.

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme