Po odhalení nejasností kolem financování bytu rezignoval starosta Prahy 4

Starosta Prahy 4 Zdeněk Hovorka (ODS) rezignoval na svou funkci. Stalo se tak poté, co deník Mladá fronta Dnes odhalil nejasnosti kolem financování jeho luxusního bytu v Praze-Podolí za více než 8 miliónů korun. Hovorka mimo jiné tvrdil, že 5 miliónů zaplatil z toho, co mu vynesly obrazy, které dostal od otce k maturitě. V pondělí měl celou záležitost vysvětlit vedení pražské ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Hovorka | Foto: MČ Praha 4

Jak dnes v České televizi oznámil primátor Pavel Bém, s největší pravděpodobností se tak nestane. V pátek měl se Zdeňkem Hovorkou dlouhé a důvěrné jednání a po něm se starosta Prahy 4 rozhodl odejít, aby prý ochránil těhotnou manželku i Občanskou demokratickou stranu před důsledky kampaně proti jeho osobě. "Nechci být kvůli skandalizaci své osoby rizikem pro ODS před rozhodujícími volbami," citoval pražský primátor z Hovorkova dopisu.

Zítra by měl Hovorka o svém kroku patrně písemně informovat i špičky pražské organizace strany. Její šéf Jan Bürgermeister se domnívá, že se Hovorka zachoval správně a důvěru občanských demokratů nezklamal. "Určitě přijmeme písemné vysvětlení pana starosty Hovorky, proč se rozhodl odstoupit z funkce. Já si myslím, že to jeho vysvětlení, jak koupil byt a podobně, je vyčerpávající."

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme