Podle ostravských soudců hrozí kolaps obchodního rejstříku

Ostravští soudci se bouří proti Ministerstvu spravedlnosti. Varují, že hrozí kolaps obchodního rejstříku. Od prvního července začne platit novela obchodního zákoníku. Podle ní musí například podnikatelé veškeré změny ve firmách posílat na dvacetistránkových formulářích, které vytvořilo ministerstvo. Soudcům se zdají být příliš složité.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

justice | Foto: Alena Palečková | Zdroj: AFP

Ostravští soudci ale hlavně kritizují to, že klíčové listiny dosud nemají v ruce - stejně jako podnikatelé. Místopředseda Krajského soudu v Ostravě Petr Hampel říká, že mají být k dispozici koncem měsíce, a to je podle něj velmi pozdě.

"Ministerstvo v prvé řadě podcenilo tu časovou hranici - zveřejnit formuláře několik dní před účinností novely fakticky zabrzdí činnost obchodního rejstříku od 1. 7. O formulářích se hovoří několik měsíců, provádějí se jejich úpravy, změny, ale nezdařilo se to, aby byly dostupné v dostatečném časovém předstihu."

Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme