Policie má nový portrét plzeňského vraha

Policii se podařilo sestavit nový portrét muže, který v sobotu přepadl plzeňské zlatnictví a zabil dva lidi. Obrázek policisté sestavili podle výpovědi svědka, který se střetl s pachatelem ještě před střelbou. Podezřelý muž je na portrétu vyobrazen bez kloboučku, který měl v době přepadení na hlavě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

portrér plzeňského vraha | Foto: Policie ČR

Klobouk, který měl pachatel na hlavě, našla policie již v sobotu v Martinské ulici. Stále se však nepodařilo najít plášť, který odhodil. Díky svědkům se podařilo zmapovat pohyb pachatele bezprostředně po spáchání dvojnásobné vraždy. Muž prchající z místa loupeže na Americké třídě zabočil do vedlejší Martinské ulice a pak do Kopeckého sadů. Zde se také podle svědků zbavil pláště.

Tragédie se stala v sobotu kolem 10:00 v klenotnictví na Americké třídě. Asi pětačtyřicetiletý muž střelil v prodejně do hlavy mladou prodavačku, vyběhl ven a druhou ranou prostřelil hlavu osmapadesátiletému muži, který se mu postavil do cesty. Útočník z prodejny nic nevzal.

Portrét pachatele, jak jej podle výpovědí svědků sestavila policie, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Podle internetové serveru Flashnews prověřují kriminalisté dva muže, jejichž tváře přibližně odpovídají kresbě pachatele. Jedná se o bývalé trestance, kteří byli nedávno propuštěni z výkonu trestu z věznic v Plzni na Borech a v Horním Slavkově na Sokolovsku.

Milan Kopp, Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme