Policie se už chystá na summit NATO v roce 2002

Policie se chystá na summit NATO. Ten proběhne v Praze příští rok na podzim, už teď se ale připravují bezpečnostní opatření. Jak řekl dnes po zasedání Bezpečnostní rady státu náměstek ministra vnitra Petr Ibl, na pořádek během summitu bude dbát asi 10 tisíc policistů, tedy přibližně stejný počet jako při loňském zasedání Mezinárodního měnového fondu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezpečnostní opatření spolykají téměř polovinu 800milionového rozpočtu. Podle stávajících plánů resortu vnitra, jak řekl náměstek Petr Ibl, o bezpečnost v hlavním městě by se přitom mělo starat přibližně stejně policistů jako loni při výročních zasedáních Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. Jak dále řekl náměstek ministra vnitra Petr Ibl, mezi policisty v akci bude zřejmě větší počet těžkooděnců než loni v září - Grossův úřad požaduje posílení pořádkových jednotek o zhruba tisícovku lidí.

Tento počet může být přitom ještě navýšen. Ibl ale věří, že demonstrantů se do Prahy sjede méně, než například naposledy na summit skupiny G8 do italského Janova. Podle něj není potřeba uvažovat o tom, že by se schůzka Aliance přesouvala někam jinam. "Reaguji na to, co tady zaznělo, že se spekuluje o tom, že by se tyto akce měly konat někde na pustém ostrově nebo horách tak, aby se neničila města, vybavení. Zatím vůbec nezaznělo to, že by to v Praze nebylo. Pro Prahu je to prestižní záležitost a domnívám se, že to policie zvládne."

Stav příprav znovu projedná Bezpečnostní rada státu na konci září. Ministr financí chce totiž ještě revidovat, kolik peněz bude policie potřebovat.

Markéta Kaclová, Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme