Policie stále pátrá po vrahovi Romana Housky. Motiv bývá spojován s jeho podnikáním

Vyšetřovatelé i média se zabývají otázkou, proč byl zavražděn podnikatel a politik Roman Houska. Motiv dávají nejčastěji do spojitosti s jeho podnikatelskými aktivitami. Ani Houskovi spolustraníci z ČSSD ale nevědí, čím se vlastně živil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Houska (na snímku z 8. ledna 2005) | Zdroj: ČTK

Radek Scherfer je předseda ČSSD v Ústeckém kraji a je také z Chomutova. S Romanem Houskou se znal asi 10 let.

„Já jsem Romana považoval za kamaráda, za spolustraníka. Myslím, že to není žádným tajemstvím, že jsem k němu jezdil na návštěvu poměrně často. Tady si nikdo neuvědomuje to, že Roman byl nesmírně pracovitý a cílevědomý. Je to člověk, který sám vychoval tři holky,“ říká Scherfer.

„Upřímně řeknu, že jsem Romanovy privátní aktivity nikdy nevnímal. Já jsem s ním řešil stranické záležitosti. Roman odděloval práci, politiku od přátelských vztahů,“ pokračuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na pátrání po vrahovi podnikatele Romana Housky se zaměřila reportérka Gabriela Hauptvogelová

Čím se Roman Houska zabýval, neví ani majitel stavební firmy Vlastimil Rindoš, který našel jeho tělo. Znali se v dětství a v dospělosti se potkali v chomutovské buňce ČSSD.

„Znali jsme se dobře ze strany, obchodní partneři jsme nebyli. Ale nevím, v čem podnikal. Vím, že měl hospodu a to je všechno,“ přiznává Rindoš.

Jedna z provozoven, která je v živnostenském rejstříku napsaná pod jménem Roman Houska, je v Husově ulici. Je to pivnice Kozlovna. Upoutá hned na první pohled - má žlutou fasádu se zelenými prvky a velký zelený nápis "Domovina".

Další provozovna, která by měla podle živnostenského rejstříku patřit Romanu Houskovi, je nedaleko historického náměstí v Ruské ulici. Na domě je nápis Na prodej.

Policie prošetřuje i další varianty

Spojení vraždy Romana Housky s jeho podnikatelskými aktivitami nevyloučil ani vyšetřovací tým složený z krajských kriminalistů a detektivů Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Stále ale ještě podle vyšetřovatele Martina Charváta nemají jasno.

„Samozřejmě se zabýváme verzemi, které proběhly tiskem, to znamená, že se jednalo o motiv týkající se dotací nebo půjčování peněz. Ale prověřujeme i další verze,“ uvádí Charvát.

Houskovo místo v okresním, krajském i ústředním výboru ČSSD obsadí náhradníci. Radek Scherfer si cenil jeho umění vyjednávat a lobbovat ve prospěch chomutovské organizace a jejích členů. O aktuální situaci ve straně ale ještě nechce mluvit.

„Tohle není o ztrátě vlivu, Roman nám všem bude chybět jako člověk. V tuto chvíli je to opravdu natolik citlivá věc, že bych se do těchto věcí nerad pouštěl,“ uzavírá Scherfer.

Policie vraha stále hledá a žádá o pomoc i lidi, kteří byli v pondělí 18. listopadu večer v okolí Kamenného vrchu.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme