Postrach novojičínských policistů půjde za mříže

Zlodějský rekordman z Nového Jičína půjde poprvé ve své zločinecké kariéře za mříže. Rozhodl tak Okresní soud. Osmnáctiletého Daniela Kača poslal za sérii dvaceti majetkových deliktů na dva roky do vězení. Jde převážně o krádeže peněženek, mobilů nebo vykrádání vozidel. Dosud ho justice potrestat nemohla, protože všechny činy spáchal jako dítě. Na svém kontě má krádeže za milión korun. Rozsudek ještě není pravomocný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Doposud Daniel Kača skončil vždy ve výchovném ústavu, odkud zpravidla utekl. Podle soudkyně Ivany Polákové je proto nepodmíněný test na místě. "Dříve uložená výchovná opatření se zcela minula účinkem. Obžalovaný vykazuje znaky nezdrženlivosti, zaujatosti svou osobou, spoléháním se, že nedojde k postižením jeho jednání," uvedla Poláková.

Státní zástupkyně Zuzana Minářová je ráda, že postrach novojičínských policistů půjde poprvé ve své zločinecké kariéře za mříže. "Měl jako dítě velké problémy. Já se domnívám, že to bylo způsobeno špatnou výchovou v rodině," tvrdí Minářová.

Matka Daniela Kače měla podle žalobkyně krýt jeho předchozí útěky z výchovného ústavu. To ovšem žena odmítá: "On, že se nevracel po dovolenkách, měl omluvené od lékaře."

Obhájce Milan Veverka s rozsudkem nesouhlasí: "Obžalovaný měl dostat ještě jednu šanci." Daniela Kača se k překvapení všech přítomných včetně svého obhájce proti dvouletému pobytu za mřížemi neodvolal. Žalobkyně si chce ještě rozmyslet, jak na rozsudek zareaguje.

Andrea Čánová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme