Požadavky ČSSD na Nečase jsou opodstatněné, tvrdí Zaorálek

Novým lídrem ODS ve volbách je Petr Nečas. Ten nahradí Mirka Topolánka, který po jednání výkonné rady strany odstoupil. ČSSD nyní vstoupila s tvrdým požadavkem. Chce, aby se Nečas distancoval od vlády Mirka Topolánka. Nečas ale opáčil, že by si ČSSD měla zamést před vlastním prahem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda ČSSD - Lubomír Zaorálek - ve volebním štábu ČSSD | Foto: Tomáš Adamec

ODS je nyní podle jejího místopředsedy a manažera volební kampaně Ivana Langera v lepší kondici, co se týče volebních šancí. „Topolánek se projevil jako silná osobnost. Svůj zájem podřídil zájmu celku,“ okomentoval včerejší události Langer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ivan Langer a Lubomír Zaorálek v Ozvěnách dne.

Petr Nečas navíc podle něj zajistí straně kontinuitu. Langer také tvrdí, že strana po odchodu Topolánka z čela kandidátky nebude muset měnit kampaň.

„Jedna věc je předseda a druhá věc je kampaň. A co chcete v kampani zdůrazňovat? Pro nás je důležitější zdůraznit problémy, které lidi trápí a řešení, které máme, než abychom namaskovali Jiřího Paroubka, vyretušovali a oblepili jím celé billboardy a do jeho pozadí dali modelky,“ prohlásil Langer.

Sociální demokracie by mohla být spokojená, protože Topolánka k odchodu její představitelé vyzývali. Předseda ČSSD Jiří Paroubek ale své nároky vystupňoval, když prohlásil, že jestli se nový volební lídr ODS Petr Nečas nedistancuje od Mirka Topolánka, Ivana Langera a Pavla Béma, bude jen loutkou v jejich rukou.


Paroubek také označil Petra Nečase za ‚dlouhodobě recyklovaného politika ODS.‘ „Myslím si, že to patří k tradiční filipice, která odpovídá předvolebnímu období. Takže nechť klidně pan Paroubek dál žertuje,“ řekl Nečas.

V ODS podle Zaorálka nedochází ke změnám

Podle místopředsedy ČSSD Lubomíra Zaorálka se totiž vlastně nic nezměnilo. „Mirek Topolánek nadále zůstává lídrem strany a Petr Nečas je úzce spojený se všemi posledními kroky ODS. Tady nedochází k žádným změnám, dokonce ani minimálním proto, aby se ODS stala věrohodnou stranou,“ řekl Zaorálek.

Požadavky ČSSD jsou podle něj naprosto opodstatněné. Na adresu Ivana Langera pak prohlásil, že není možné, aby v poslanecké sněmovně byl člověk, o kterém bylo na bezpečnostním výboru řečeno, že měl kontakty s organizovaným zločinem. „Ivan Langer by neměl kandidovat, neměl by být poslancem,“ zopakoval Zaorálek.

Hlavním problémem voleb je podle Zaorálka korupce a Nečas by se měl k celému dění v Česku za poslední tři roky postavit čelem. „Nemůže se tvářit, že se ho to netýká,“ dodal.

Veronika Sedláčková, Václav Sochor, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme