Předpověď počasí na neděli 27. listopadu

Také v neděli se připravte na rozmary zimy, zejména na Moravě bude padat déšť se sněhem, který může i namrzat. Odpoledne by mělo srážek ubývat, teploty se udrží mezi -1 a +3 stupni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

déšť se sněhem

Počasí zejména na východě našeho území bude pod vlivem frontální vlny, postupující přes Maďarsko a západní Slovensko k severovýchodu.

Přes den čekejte v Čechách oblačno, ojediněle sněhové přeháňky. Na Moravě a ve Slezsku zataženo, sněžení, na severovýchodě místy smíšené srážky. Od západu postupně ustávání srážek. Nejvyšší teploty -1 až +3, v 1000 metrech na horách -2 °C. Mírný vítr, na jižní Moravě severozápadní, jinde jihozápadní 5 až 20 km/h. Na hřebenech Beskyd jihozápadní s nárazy 70 km/h.

Tlaková tendence: slabý vzestup.

Rozptylové podmínky: dobré.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž.

Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s angínou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Milan Kopp, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme