Předpověď počasí na středu 16. ledna

noc +2 až -2 °C | den +1 až +5 °C

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

zataženo

Ve středu počítejte na většině území se zataženou oblohou, místy mlhy, později občasny déšť. Denní teploty 1 až 5 stupňů.

Zvlněná studená fronta bude postupovat přes naše území zvolna k východu.

Přes den má být převážně zataženo. Od západu na většině území, zejména v Čechách, občasný déšť, v polohách nad 1000 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší teploty 1 až 5, na severovýchodě kolem 7, v 1000 m na horách kolem 3 stupňů. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 5-20 km/h, na Moravě a ve Slezsku čerstvý 20-35 km/h s nárazy 50-70 km/h, od vyšších poloh do 90 km/h, na hřebenech Jeseníků a Beskyd zpočátku kolem 110 km/h. Vítr bude postupně slábnout.

Tlak slabě stoupne a rozptylové podmínky budou většinou dobré.

BIO: pro jižní Moravu stupeň 2 - střední zátěž, pro ostatní oblasti 3 - vysoká zátěž.

Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách. Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris.

Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme