Sluníčka si o víkendu příliš neužijeme, předpovídají meteorologové. Mraky přinesou déšť a sníh

Česko čeká o víkendu chladné počasí. Ani slunce si příliš neužijeme. Podle Českého hydrometeorologického ústavu bude převládat oblačná až zatažená obloha se srážkami.

Předpověď počasí Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Kolem tlakové níže nad východní Evropou k nám bude proudit chladný a vlhký vzduch od severu až severovýchodu. Jeho příliv bude postupně slábnout. V průběhu příštího týdne počasí u nás ovlivní tlaková níže, která se prohloubí nad centrálním Středomořím a bude postupovat přes východní nad severovýchodní Evropu,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav.

V pátek bude většinou zataženo až oblačno. Postupně začne místy občasně sněžit. Na horách na severu a severovýchodě republiky budou srážky četnější a trvalejší. „Na severu a severovýchodě nad 400 m napadne až 5 cm, na horách až 15 cm nového sněhu,“ předpověděli meteorologové.

Zmizí koronavirus s létem, očkují se i děti a vyplatí se přeregistrovat? 19 odpovědí na otázky o covidu-19

Číst článek

Zpočátku v polohách pod 300 m, postupně pod 600 metrů se objeví déšť se sněhem nebo déšť. Nejvyšší denní teploty mají dosáhnout 4 až 8 °C.

V sobotu bude Oblačno až zataženo, opět se místy objeví občasný déšť nebo přeháňky. Zpočátku v místech nad 400 metrů, během dne nad 800 metrů bude sněžit. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 5 až 9 °C.

V neděli bude oblačno až zataženo. Meteorologové opět očekávají místy občasný déšť nebo přeháňky. Sněžit pak bude v místech nejprve nad 600 metrů, během dne nad 1000 metrů. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme