Předsedou US-DEU zůstává Pavel Němec

Unie svobody, nejmenší vládní strana má staronového předsedu. Pavel Němec jednoznačně porazil Svatopluka Karáska, který ho chtěl na jeho postu vystřídat. V tajné volbě Němec dostal od 162 delegátů 102 hlasy. Jeho vyzývatele Karáska podpořilo 53 delegátů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mgr. Pavel Němec | Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Pavel Němec krátce po vyhlášení výsledků poděkoval nejen těm, kteří mu hlas dali, ale i dalším delegátům republikového shromáždění: "Chtěl bych poděkovat těm, kteří mne volili, ale také těm, kteří mne nevolili. Chtěl bych poděkovat těm, kteří mne podporovali, i těm, kteří mne kritizovali. A musím říci, že určité kritické hlasy, které se v unii ozývaly, byly k něčemu dobré."

Svatopluk Karásek už před volbou předsedy jasně řekl, že pokud neuspěje, nebude se ucházet ani o post místopředsedy. Zároveň jednoznačně vzkázal, co si o volbě svých spolustraníků myslí: "Já bych chtěl poděkovat všem, kteří mne podporovali a dali sílu o tento pokus - z mého pohledu. A neciťte to jako nějakou křivdu, ale já to tak vidím. Pavlovi Němcovi k jeho vítězství gratuluji. Unii svobody kondoluji."

Předseda unionistů Pavel Němec se chce dohodnout o společném postupu ve sněmovních volbách s Evropskými demokraty a SNK sdružením nezávislých, a to do konce ledna. Pokud se to nezdaří, měla by podle něho unie usilovat o přízeň voličů sama.

Jediným nováčkem ve vedení Unie svobody je po jejím republikovém shromáždění místostarosta Prahy 5 Martin Stránský. Prvním místopředsedou ministr vnitra Karel Kühnl. Martin Stránský chce v nové funkci přesvědčit vedení strany, že jestli má Unie svobody uspět příští rok ve volbách do sněmovny, musí mít silné zastoupení na komunální a krajské úrovni.

Milan Kopp, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme