Předvolební kampaň byla méně brutální než ta do sněmovny

V Česku dnes končí kampaň před komunálními a senátními volbami. Poslední volby letošního roku budou také mimo jiné zkouškou, jestli nové subjekty na politické scéně zopakují úspěch z voleb sněmovních.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby do Poslanecké sněmovny, 28. května 2010 (Brno)

Volby do Poslanecké sněmovny, 28. května 2010 (Brno) | Foto: Tomáš Adamec

Kampaň před komunálními a senátními volbami nebyla podle komentátora Českého rozhlasu Petra Nováčka narozdíl od té do sněmovny brutální. „Neobjevovaly se tam do takové míry útoky a skandalizace,“ poznamenal Nováček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Politický komentátor Radiožurnálu Petr Nováček v poledních Ozvěnách dne.

Připomněl, že v současné kampani byly použity i nové prostředky. „Například v Praze ne Českých Budějovicích se objevily kubusovité útvary, čtyřhrany, kterých si nemůže nevšimnout. Tak jako kdysi obcházel kiosky, tak nyní musí obcházet. Je to dražší, ale je to další způsob, jak voliče zaujmout,“ poznamenal Nováček.

Zajímavé ale byly i události z úplného konce kampaně. „Tím mám na mysli, včerejší, na poslední chvíli provedené změny na kandidátce Věcí veřejných v Hradci Králové a před tím rasantní změna provedená na kandidátce v Liberce, kde z ní byli odvoláni zástupci TOP 09, neboť tam došlo k rozbrojím v politické straně,“ řekl Nováček.

Volební zmocněnec sice může do osmačtyřicet hodin před začátkem voleb kohokoli z kandidátky vyškrtnout, dosud se ale tyto praktiky příliš neaplikovaly. „To se tak často nevidí, aby preferované strany, měly takovéhle příhody, které je provázejí těsně přes volbami,“ dodal komentátor Českého rozhlasu.

Petr Nováček, Veronika Sedláčková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme