Premiér se ohradil vůči prezidentově kritice

Zásah policistů při víkendové technoparty CzechTek se stal důvodem dalšího sporu mezi premiérem Jiřím Paroubkem a prezidentem Václavem Klausem. Podle premiéra bylo nezbytné, aby policisté zasáhli, otázkou jen zůstává, zda byl celý zásah přiměřený. Podle prezidenta šlo o zbytečně agresivní zásah, ke kterému dodaly policistům odvahy vyjádření premiéra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Foto: ČTK

Jiří Paroubek se proti tomu v televizi Nova ale jednoznačně ohradil: "Pan prezident si povšiml mé vzrůstající popularity ve veřejnosti, pan prezident stále více vystupuje jako čestný předseda ODS."

To ale naprosto odmítá mluvčí prezidenta republiky Petr Hájek: "Takovéto uvažování je prezidentu republiky zcela cizí. Prezident si přeje, aby nejvyšší ústavní činitelé v zájmu celé země spolupracovali. Pavel Dostál byl nejpopulárnější socialistický politik v zemi a s prezidentem přitom vždy udržovali blízké a přátelské vztahy," připomněl Hájek.

Zásah policie v Mlýnci na Tachovsku si vyžádal přes sto zraněných, na různých místech republiky se proti zásahu konají demonstrace.

Václav Klaus došel k závěru, že sobotní policejní zásah proti účastníkům západočeské Technoparty byl hrubou chybou. Ti, kteří zásah schválili, nesou plnou odpovědnost za poškození důvěry v policii a za vyvolání další roztržky v naší zemi. Je třeba zjistit i to, zda některé politické kroky před policejním zásahem i při něm nešly za rámec ústavnosti. Proto bude prezident vyšetřování případu nadále sledovat a od vlády bude požadovat vysvětlení, proč k této formě policejního zásahu došlo.

Premiér Paroubek řekl televizi Nova, že je připraven zásah policie prezidentovi vysvětlit: "Uvítal bych, kdyby pan prezident využil svého práva a 17. tohoto měsíce přišel na první poprázdninovou schůzi vlády."

Milan Kopp, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme