Řádění výrostků na letišti mohlo skončit katastrofou

Leteckou katastrofu na letišti v Ostravě-Mošnově mohli způsobit tři vandalové z Albrechtiček na Novojičínsku. Mladíci totiž v noci na čtvrtek vnikli do areálu letiště a rozbili tam 11 skleněných krytů lamp vyznačujících přistávací dráhu. Přistávajícímu letadlu pak hrozilo, že se dostane do kontaktu se střepy a havaruje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 767-300 | Foto: Boeing

Jak Českému rozhlasu potvrdil ředitel letiště Michal Červinka, pracovníci letiště odhalili řádění hochů jen pár minut před přistáním Boeingu 737 na lince Soluň - Mošnov se 165 cestujícími na palubě a členy posádky. Hrozilo tak nebezpečí, že sklo rozřeže pneumatiky, nebo ho nasají motory a letoun těsně po dosednutí na zem havaruje.

Nejstaršího z vandalů, kterému je šestnáct let, policisté obvinili z obecného ohrožení. Jeho komplicům ještě nebylo 15, takže se vyhnou trestnímu stíhání. České správě letišť vznikla škoda přesahující 40 tisíc korun.

Andrea Čánová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme