Rozbory neprokázaly zamoření pitné vody

Rozbory pitné vody z vodáren, rozvoden i nádrží v celé České republice neprokázaly její kontaminaci radioaktivními látkami. Českému rozhlasu to potvrdila mluvčí Policejního prezídia Ivana Zelenáková. Policie už také zadržela muže, z jehož mobilního telefonu včera večer kdosi anonymně kontaminací pitné vody hrozil. Jedná se o českého občana, který byl v minulosti už vícekrát stíhán.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž, který včera večer anonymně pohrozil kontaminací pitné vody radioaktivní látkou v nádržích a přehradách některých českých měst, pocházel z Chebu. "Policii se totiž podařilo zjistit číslo mobilního telefonu, ze kterého bylo voláno, a jeho majitele. Jedná se o občana České republiky, kterému je 34 let a má za sebou už kriminální minulost. Vyšetřovatel tohoto muže obvinil z trestného činu šíření poplašné zprávy ve druhém odstavci a navrhne státnímu zástupci, aby podal návrh na vzetí do vazby."

Jak řekla Ivana Zelenáková, anonymní mužský hlas včera večer na policii telefonicky oznámil, že v některých městech bude radioaktivní látkou kontaminována pitná voda. Policie o možné hrozbě bezprostředně informovala hasiče, Státní úřad pro jadernou bezpečnost a ministerstva zdravotnictví a zemědělství. Ještě během noci byly provedeny rozbory pitné vody a kontroly vodáren a rozvoden pitné vody na území celého státu, stejně tak i vodních nádrží, sloužících jako zásobárny pitné vody. Provedené rozbory znečištění vody nepotvrdily.

Markéta Kaclová, Blanka Černá, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme