Rozbory neprokázaly zamoření pitné vody

Rozbory pitné vody z vodáren, rozvoden i nádrží v celé České republice neprokázaly její kontaminaci radioaktivními látkami. Českému rozhlasu to potvrdila mluvčí Policejního prezídia Ivana Zelenáková. Policie už také zadržela muže, z jehož mobilního telefonu včera večer kdosi anonymně kontaminací pitné vody hrozil. Jedná se o českého občana, který byl v minulosti už vícekrát stíhán.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž, který včera večer anonymně pohrozil kontaminací pitné vody radioaktivní látkou v nádržích a přehradách některých českých měst, pocházel z Chebu. "Policii se totiž podařilo zjistit číslo mobilního telefonu, ze kterého bylo voláno, a jeho majitele. Jedná se o občana České republiky, kterému je 34 let a má za sebou už kriminální minulost. Vyšetřovatel tohoto muže obvinil z trestného činu šíření poplašné zprávy ve druhém odstavci a navrhne státnímu zástupci, aby podal návrh na vzetí do vazby."

Jak řekla Ivana Zelenáková, anonymní mužský hlas včera večer na policii telefonicky oznámil, že v některých městech bude radioaktivní látkou kontaminována pitná voda. Policie o možné hrozbě bezprostředně informovala hasiče, Státní úřad pro jadernou bezpečnost a ministerstva zdravotnictví a zemědělství. Ještě během noci byly provedeny rozbory pitné vody a kontroly vodáren a rozvoden pitné vody na území celého státu, stejně tak i vodních nádrží, sloužících jako zásobárny pitné vody. Provedené rozbory znečištění vody nepotvrdily.

Markéta Kaclová, Blanka Černá, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme