Sbírka Darujte hračku vrcholí. Na splnění přání je necelý týden

Už po 16. pořádá Český rozhlas celorepublikovou sbírku Darujte hračku. Jejím cílem je splnit vánoční přání dětem ze stacionářů, ústavů sociální péče nebo dětských domovů. Mezi ty, kteří najdou pod stromečkem dárek, je i Tomáš, který v Dětském domově v Broumově žije od svých tří let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dárky a hračku ve vrátnici Českého rozhlasu | Foto: Šárka Ševčíková

Tomášovi je 20 let, na jaře ho čeká maturita na hotelové škole. A právě proto byl jeho přáním pod stromeček kuchařský rondon.

„Se svým jménem a v italských barvách, protože bych to mohl v budoucnosti využít do práce,“ vysvětluje Tomáš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Za obdarovaným Tomášem se vydal reportér Václav Plecháček

Nejraději připravuje špagety na jakýkoli způsob. A přestože v dětském domově strávil už téměř sedmnáct let, jeho představy o budoucím životě se moc neliší od jeho vrstevníků.

„Mít práci, žít tak normálně, se svou holkou a mít děti. Být v pohodě.“

Letošní sbírka Darujte hračku vyvrcholí 17. prosince slavnostním předáním dárků v kulturním domě v Havlíčkově Brodě. Pokud se do projektu chcete zapojit, pomohou vám naše speciální stránky www.rozhlas.cz/daruj hracku

Jestli po maturitě skončí v kuchyni, ale není jisté. Velkým Tomášovým koníčkem je totiž hudba, hraje v kapele na bicí, ale umí i na klávesy a začíná se učit na saxofon.

„Je starší, mám ho půjčený z naší ekonomické školy. Saxofon, protože je to přání mé mámy.“

Ta žije v Praze a Tomáš se s ní vídá pravidelně. Za to, že se o něj a jeho sestru nedokázala postarat, se na ni nezlobí.

„Určitě mě to mrzí, ale beru život, jaký je, a nestěžuju si na něj.“

Zatímco Tomášovi už jeho vánoční přání jeden z dárců splnil, jiné děti na dárek teprve čekají.

Po skončení sbírky 14. prosince budou dárky převezeny do Havlíčkova Brodu, kde je naposledy roztřídí, a pak budou v pytlích rozvezeny do dětských domovů.

Václav Plecháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme