Senát vrátil návrh novely zákona o ČT poslancům

Senát vrátil novelu zákona o České televizi sněmovně. Čtyřkoaličním zákonodárcům se podařilo prosadit komplexní pozměňovací návrh, který zásadním způsobem mění předlohu, kterou Poslanecká sněmovna schválila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senátoři se během projednávání novely zákona o České televizi dozvěděli o obsazení ředitelství na Kavčích horách stávkujícími pracovníky a na místo proto vyslali předkladatele normy ministra kultury Pavla Dostála. Ten po svém návratu zákonodárce informoval o setkání se zástupci stávkového výboru České televize.

Novelu zredukovali jen na přechodná ustanovení. Podle nich má sněmovna zvolit prozatímního ředitele České televize a na návrh sdružení a organizací také členy nové televizní Rady. Její funkční období by skončilo po ustavení rady zvolené podle nového zákona o České televize, který by měl být schválen do dvou let. Mirek Topolánek, předseda senátorů ODS, kteří navrhovali normu schválit doufá, že sněmovna senátní verzi přehlasuje.

Poslanecká sněmovna by ve lhůtě zkrácené podle návrhu čtyřkoaličních zákonodárců mohla o senátem vrácené novele jednat už v úterý na své lednové schůzi.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme