SFC Opava neplatí včas mzdy

Nad opavským prvoligovým fotbalem se stahují mračna. Klub má zřejmě hospodářské potíže a zaměstnanci klubu ani hráči nedostávají včas mzdy. Trenér už několik měsíců pracuje zadarmo. Z vedení klubu dokonce odstoupil zástupce radnice - náměstek primátora Klučka. Důvodem jsou neshody s vlastníkem opavského týmu, ukrajinským podnikatelem Alexandrem Borovikovem. Ten prý v klubu prosazuje téměř diktátorské metody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

SFC Opava | Foto: Jan Rosenauer

Právě dnes má do Opavy přijet a oznámit, jak chce finanční potíže řešit. Trenér opavských fotbalistů Pavel Hapal přiznává, že finanční nejistota hráčům na pohodě nepřidává. "Kluci nedostali zatím výplatu, ale já už ji taky nedostal dlouho. Raději bych to nerozváděl, ale je to delší dobu."

Borovikov se nedávno stal i předsedou představenstva klubu. Vystřídal v této funkci Petra Psotku, který svému šéfovi zatím stále věří. "Ta situace se opakuje pořád dokola. Majoritní vlastník prohlásil minulý týden na mimořádné valné hromadě, že tyto věci bude řešit, tak věřme tomu, že to řešit bude."

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme