Soud odročil jednání v kauze "pět na stole v českých"

Výslechem svědků měl dnes pokračovat soud s bývalým tajemníkem sociálnědemokratických premiérů Zdeňkem Doleželem. Bývalý ministerský předseda Jiří Paroubek ani exministr financí se ale do soudní síně nedostavili. Doležel čelí obvinění z podvodu v kauze známé jako "pět na stole v českých".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Doležel | Zdroj: ČTK

Zatímco šéf ČSSD Paroubek se z dnešního jednání omluvil, protože je na dovolené mimo Českou republiku, bývalého ministra financí Sobotku soud dvakrát obeslal s tím, že adresát si předvolání ke svědecké výpovědi ani v jednom případě nevyzvedl.

Předseda trestního senátu proto soudní jednání odročil na konec ledna. Zdeněk Doležel prohlásil, že Paroubek se Sobotkou jsou podle něj "správní chlapi" a že se k soudu nakonec určitě dostaví. Doležel tvrdí, že je nevinný a obžalobu už dříve označil za naprostý nesmysl a pitomost.

Žalobkyně Jaromíra Biolková řekla, že chce Paroubkovi se Sobotkou položit některé otázky, které považuje za podstatné a že teprve pak podá soudu závěrečný návrh. Biolková ale odmítla prozradit, na co se chce obou politiků zeptat.

Nicméně podle toho, co se v celé kauze v minulosti odehrálo, bude státní zástupkyni zřejmě zajímat, jestli Paroubek jako předseda vlády věděl o schůzkách Doležela s lobbistou Jackem Spyrou a proč poslal Doležela do Polska, aby tam jednal s tehdejším premiérem Markem Belkou.

Martin Hromádka, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme