Soud trestal podvody

Na 10 let za mříže poslal dnes Krajský soud v Hradci Králové Oldřicha Galleho. Podle obžaloby se dopustil rozsáhlých podvodů. Jako podnikatel připravil bankovními ústavy o desítky miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

K trestné činnosti obžalovaného se vyjádřil státní zástupce Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové Pavel Bužga: "Byla postupně majitelem asi pěti objektů, restaurací, hotelů a penzionů v Krkonoších a na východě Čech. Ovšem k jejich získání na základě úvěrů od několika bankovních domů. Banka Skala, Royal banka, dnes už neexistující Pragobanka, Universal banka. Svým chováním způsobil škodu za 30 miliónů korun," řekl Bužga.

S desetiletým trestem, a ni s tím, co mu je kladeno za vinu, nesouhlasí obviněný Oldřch Galle: "Já jsem žádné nepodvedl, já měl všechno zajištěné, já měl majetek za 250 miliónů korun. Žádáme zproštění. Poradím se s panem zástupcem, pak uděláme postup," řekl Radiožurnálu.

Milan Kopp, Jiří Máslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme