Soukromí lékaři upřesní podobu svého protestu

Soukromí lékaři dnes zveřejní plán protestu, který ohlásili na příští čtvrtek. Chtějí upozornit vládu na to, že pozdní platby za péči od pojišťoven existenčně ohrožují jejich praxe. Péči pacientům během protestu zajistí nemocniční ambulance.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pacient u lékaře | Foto: NEPOUŽÍVAT internet | Zdroj: AFP

Odpoledne se na tiskové konferenci vyjádří k protestům praktičtí lékaři. Večer své plány zveřejní specialisté z Koalice soukromých lékařů, jejími členy jsou také zubaři. Lékárníci již ohlásili, že zavřou v den protestů ve 12:00 na hodinu lékárny.

Prezident České lékařské komory David Rath protest lékařů podpořil a zaručil se, že po dobu protestů zajistí péči nemocniční ambulance. Ministryně zdravotnictví Milada Emmerová řekla, že by lékaři neměli šířit paniku a znepokojovat pacienty protestními akcemi.

Soukromí lékaři, zubaři a lékárníci chtějí upozornit vládu na to, že pozdní platby za péči od pojišťoven existenčně ohrožují jejich praxe. Ministerstvo zdravotnictví podle nich způsobilo propad zdravotního pojištění tím, že nařizuje pojišťovnám platit za péči více, než získají z výběru pojistného.

Do protestu by se mohlo zapojit na 20.000 soukromých lékařů. V nemocnicích pracuje také 20.000 lékařů. Nespokojenost by mohlo vyjádřit 7000 zubařů a 6800 lékárníků. V případě soukromých lékařů, zubařů a lékárníků jde o protestní akce, nikoli stávku, protože tu mohou organizovat pouze zaměstnanci.

Blanka Černá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme