Státní zástupce obvinil dva zadržené důstojníky pražské policie

Státní zástupce obvinil zástupce velitele pro vyšetřování Zdeňka Pichlíka a důstojníka policejního odboru boje s organizovaným zločinem Šímu ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Soudce vzal oba muže do vazby. Podle státního zástupce Jaroslava Dolejšího by obvinění mohla být oběma vysokým policejním důstojníkům ještě rozšířena o další skutky. Jejich jednání prý souvisí s hospodářskou trestnou činností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z. Pichlík | Foto: Michal Krumphanzl

V kauze dvou zadržených pražských policejních důstojníků padlo první obvinění. Státní zástupce Jaroslav Dolejší viní zástupce velitele pro vyšetřování Zdeňka Pichlíka a důstojníka policejního odboru boje s organizovaným zločinem ze zneužití pravomoce veřejného činitele. Oba muži podle Dolejšího skončili ve vazbě.

"K obvinění došlo včerejšího dne ve večerních hodinách a pokud jde o otázku vazby - soudce okresního soudu vyhověl částečně mému návrhu, rozhodl o vzetí obou obviněných do vazby s tím, že shledal pouze částečně důvody vazby, které já jsem navrhoval," řekl Dolejší Radiožurnálu.

Obvinění by mohla být oběma policistům v budoucnosti rozšířena ještě o další skutky. Co konkrétně vysocí důstojníci udělali, nechce Dolejší zatím sdělit. Jejich jednání prý souvisí s hospodářskou trestnou činností.

Žalobce Dolejší se v současnosti zabývá několika kauzami, které mohou s oběma důstojníky souviset. Tou nejpravděpodobnější je takzvaná Berdychova kauza, kterou se teď zabývá městský soud. Týká se propojení podsvětí s policisty.

Milan Kopp, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme