Stávka pracovníků ČT pokračuje

Stávkový výbor odborářů České televize rozhodl setrvat ve stávce až do odchodu všech lidí, které do České televize přivedl její generální ředitel Jiří Hodač.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stávkový výbor také požaduje zrušit všechny pracovněprávní úkony Hodačových řídících pracovníků. Odboráři sice uvítali snahu parlamentu nalézt rychlé řešení krize v ČT, avšak nejsou spokojeni s tím, že Poslanecká sněmovna přijala novelu zákona o ČT, podle níž budou i v budoucnu volit radní jen poslanci. Neochota sněmovny rozdělil volbu radních mezi Senát a prezidenta může mít podle stávkového výboru za následek ?opakování snah o rozdělení míst v radě zákulisními politickými dohodami?. Důvody pokračování stávky pro Český rozhlas shrnul televizní odborový předák Antonín Dekoj.

Rebelující zaměstnanci tak nevyslyšeli výzvu předsedy Občanské demokratické strany Václava Klause, který během zasedání výkonné rady své strany v Hradci Králové vyzval stávkující redaktory k ukončení stávky.

Stávkový výbor už v pátek v noci vyzval Věru Valterovou, kterou Hodač pověřil vedením ČT v době své nemoci, aby neprodleně vytvořila podmínky pro okamžitý odchod ředitelky zpravodajství Jany Bobošíkové, finančního ředitele ČT Jindřicha Beznosky a dalších osob „účelově dosazených do ČT“. K plnění těchto požadavků dal výbor Valterové lhůtu do dnešního poledne. Ředitelka zpravodajství České televize Jana Bobošíková a finanční ředitel televize Jindřich Beznoska však ze svých funkcí odejít nehodlají. Bobošíková připomněla, že ve chvíli, kdy o jejím odvolání rozhodne nový generální ředitel ČT či jiný subjekt, který na to má ze zákona nárok, bude tento pokyn respektovat. Stejný názor zastává i Beznoska, který také nemíní reagovat na výzvy odborářů.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme