Temelín čeká na povolení SÚJB

Jaderná elektrárna Temelín čeká na posouzení veškeré dokumentace a na vydání povolení k přechodu do fáze energetického spouštění, o které Státní úřad pro jadernou bezpečnost požádala 20. října. Mluvčí elektrárny Milan Nebesář řekl, že minulý týden elektrárna předala zbývající protokoly o zkouškách. Poslední část dokumentace od ní úřad dostal včera v poledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cílem etapy energetického spouštění je převedení bloku z režimu dvě do režimu jedna a jeho bezpečné dovedení na stoprocentní výkon. Stále se ale budou prověřovat základní projektové funkce a vlastnosti v normálních i abnormálních provozních stavech.

Reaktor prvního bloku JETE byl nastartován 11. října a poté následovala etapa fyzikálních testů. Ve čtvrtek 26. října večer vypadla v Temelíně hlavní cirkulační čerpadla a řídící personál převedl blok zpět z druhého do třetího režimu. Důvodem výpadku čerpadel byla odchylka v systému kontroly a řízení normálního provozu v části, která nezabezpečuje plnění ochranných ani bezpečnostních funkcí bloku elektrárny.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme