Temelín čeká na povolení SÚJB

Jaderná elektrárna Temelín čeká na posouzení veškeré dokumentace a na vydání povolení k přechodu do fáze energetického spouštění, o které Státní úřad pro jadernou bezpečnost požádala 20. října. Mluvčí elektrárny Milan Nebesář řekl, že minulý týden elektrárna předala zbývající protokoly o zkouškách. Poslední část dokumentace od ní úřad dostal včera v poledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cílem etapy energetického spouštění je převedení bloku z režimu dvě do režimu jedna a jeho bezpečné dovedení na stoprocentní výkon. Stále se ale budou prověřovat základní projektové funkce a vlastnosti v normálních i abnormálních provozních stavech.

Reaktor prvního bloku JETE byl nastartován 11. října a poté následovala etapa fyzikálních testů. Ve čtvrtek 26. října večer vypadla v Temelíně hlavní cirkulační čerpadla a řídící personál převedl blok zpět z druhého do třetího režimu. Důvodem výpadku čerpadel byla odchylka v systému kontroly a řízení normálního provozu v části, která nezabezpečuje plnění ochranných ani bezpečnostních funkcí bloku elektrárny.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme