TOP 09 zruší místní organizaci strany v Liberci

Výkonný výbor TOP 09 dnes rozhodl o tom, že strana nebude kandidovat v komunálních volbách v Liberci. Vedení strany navíc rozhodlo, že místní organizace strany v Liberci bude zrušena. Je to reakce na vnitřní spory v liberecké TOP 09, které vyvrcholily tím, že zmocněnec strany vyškrtl tři své rivaly z kandidátky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek před svými spolustraníky na sněmu TOP 09 | Foto: Tomáš Adamec

„Výkonný výbor uložil krajskému výboru TOP 09 Libereckého kraje, aby bezodkladně, nejpozději však do 1. října, zrušil místní organizaci Liberec pro jednání, které poškozuje stranu. Vzali jsme také na vědomí usnesení smírčího výboru TOP 09, který vyslovil s naším postupem souhlas,“ uvedl místopředseda strany Miroslav Kalousek.

Kalousek také řekl, že žádné společenství není imunní vůči lidskému selhání. V Liberci podle něj převážila osobní animozita.

Podle Kalouska by strana TOP 09 nemohla garantovat, že by v Liberci kandidovali věrohodní politici. Voličům TOP se strana za své dnešní rozhodnutí omluvila.

Zbyněk Zykmund, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme