Tragická nehoda opět před soudem

Před odvolacím senátem Krajského soudu v Ostravě stane řidič mercedesu, který při tragické dopravní nehodě zabil tři policisty. Opilý českotěšínský podnikatel Zdeněk Bulawa narazil ve 130kilometrové rychlosti svým luxusním vozem do služební felicie. Osádka vozu byla na místě mrtvá. Karvinský soudce ho za to poslal na tři roky za mříže. Nečekaně mírný trest vysvětlil spoluvinou strážců zákona. Policejní auto se otáčelo a vjelo z hlavní na vedlejší cestu a podle původního verdiktu nerespektovalo stopku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Bulawa před soudem | Foto: ČRo Ostrava

Státní zástupce Otakar Cibien s tím nesouhlasí a policejního řidiče hájí. Proti původnímu rozsudku se hned odvolal."Každý řidič má právo spoléhat na řidičskou kázeň ostatních řidičů. On věděl, že se jedná o obec a že je tam povolená rychlost 50 km/h. Kdyby obžalovaný Bulawa dodržel povolenou rychlost jízdy, tak by jistě bez problémů vyjel z té silnice a pokračoval by ve směru na Český Těšín."

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme