Ústecký kraj povede ODS a ČSSD

ODS se v Ústeckém kraji přece jen spojila s ČSSD. Lídři obou stran večer podepsali dohodu o povolební spolupráci. V jedenáctičlenné krajské radě bude deset občanských demokratů a jeden sociální demokrat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Ústí nad Labem

Pohled na Ústí nad Labem | Foto: Jan Rosenauer

Smlouvu o spolupráci obě strany uzavřely po náročném vyjednávání. V obou táborech byly silné skupiny, které se vzájemnou spoluprací nesouhlasily. ČSSD bude mít jedno křeslo v radě a dva předsedy výborů - kontrolního a finančního. Radním bude Pavel Kouda.

Občanští a sociální demokraté ze společných priorit uvádějí pokles nezaměstnanosti, dopravní infrastrukturu a zvyšování vzdělanosti. Od povolební spolupráce si především slibují stabilní klima při správě kraje.

Ústecký kraj je poslední, kde se strany po listopadových volbách dohodly na spolupráci. Občanská demokratická strana získala v krajském zastupitelstvu nadpoloviční většinu, takže koaličního partnera nepotřebovala.

Jiří Šulc, předseda regionálního sdružení ODS, také Radiožurnálu potvrdil, že v případě nedohody obou stran to pro ně neznamená žádný problém. "Před každým zastupitelstvem se sejdou předsedové poslaneckých klubů, vymění si názory a pakliže nedojde ke shodě, tak samozřejmě náš klub občanských demokratů si tu záležitost může prohlasovat sám."

Ondřej Černý, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme