Ústecký kraj povede ODS a ČSSD

ODS se v Ústeckém kraji přece jen spojila s ČSSD. Lídři obou stran večer podepsali dohodu o povolební spolupráci. V jedenáctičlenné krajské radě bude deset občanských demokratů a jeden sociální demokrat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Ústí nad Labem | Foto: Jan Rosenauer

Smlouvu o spolupráci obě strany uzavřely po náročném vyjednávání. V obou táborech byly silné skupiny, které se vzájemnou spoluprací nesouhlasily. ČSSD bude mít jedno křeslo v radě a dva předsedy výborů - kontrolního a finančního. Radním bude Pavel Kouda.

Občanští a sociální demokraté ze společných priorit uvádějí pokles nezaměstnanosti, dopravní infrastrukturu a zvyšování vzdělanosti. Od povolební spolupráce si především slibují stabilní klima při správě kraje.

Ústecký kraj je poslední, kde se strany po listopadových volbách dohodly na spolupráci. Občanská demokratická strana získala v krajském zastupitelstvu nadpoloviční většinu, takže koaličního partnera nepotřebovala.

Jiří Šulc, předseda regionálního sdružení ODS, také Radiožurnálu potvrdil, že v případě nedohody obou stran to pro ně neznamená žádný problém. "Před každým zastupitelstvem se sejdou předsedové poslaneckých klubů, vymění si názory a pakliže nedojde ke shodě, tak samozřejmě náš klub občanských demokratů si tu záležitost může prohlasovat sám."

Ondřej Černý, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme