Provozovatel obchodů Enapo dluží 430 milionů a propouští. První prodejny už přebírají noví majitelé

Několik desítek lidí propustí provozovatel obchodů s potravinami Enapo, kroměřížská společnost Rosa Market. Nové provozovatele mají obchody Enapo ve Vizovicích a Kostelanech na Kroměřížsku. Patnáct obchodů chce firma zavřít.

Vizovice/Kostelany (Kroměřížsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nakupování potravin – nákup – supermarket

Společnost Rosa Market chce zavřít 15 prodejen ve Zlínském kraji | Foto: rawpixel.com | Zdroj: Pexels | CC0 1.0

Vedení společnosti to potvrdilo v písemném stanovisku pro Český rozhlas. Hromadné propuštění už firma nahlásila Úřadu práce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Propouštění a konec prodejen Enapo

První dvě prodejny Enapo ve Zlínském kraji, ve Vizovicích na Zlínsku a v Kostelanech na Kroměřížsku už přebrali noví provozovatelé.

U dalších 15 ze 44 prodejen Enapo ve Zlínském kraji plánuje uzavření. Nyní i pro ně hledá nové majitele. U dalších pěti prodejen už Enapo našlo nové provozovatele.

Podle vyjádření vedení společnosti si Enapo chce udržet 25 až 30 prodejen, které dlouhodobě prosperovaly. Společnost také připustila výpadky v dodávkách některých výrobků.

Rosa Market dluží 430 milionů korun a soud na konci června vyhlásil její úpadek.

Leona Nevařilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme