obchod

|Tereza Chlubná |Zprávy z domova

Nečekejme na Evropskou unii, jednejme s Brity o brexitu sami, nabádá Chovanec

O brexitu, tedy vystoupení Velké Británie z Evropské unie, by měla Česká republika podle ministra vnitra Milana Chovance z ČSSD jednat samostatně a nečekat na to, co udělá Brusel. Řekl to v neděli v České televizi. Podle něj by se napříkad Češi pracující a žijící na ostrovech měli co nejdříve dozvědět, jaký dopad na ně brexit bude mít.

|Dominika Píhová |Zprávy z domova

Leták s černochem pobouřil zákazníky Lidlu. Žijeme v 21. století, vzkázal jim řetězec

Jediný leták vyvolal na sociálních sítích nečekanou diskusi a vlnu kritiky. Některým zákazníkům řetězce Lidl se nelíbí, že se v reklamním letáku objevil černošský model. Někteří tvrdí, že od letáku v Česku čekají typické české modely, jiní dodávají, že podobná reklama odradí zákazníky-vlastence. Lidlu se ale také desítky uživatelů zastaly. V pozitivních příspěvcích obchodnímu řetězci děkují a chválí ho za způsob, jakým na kritické ohlasy reaguje.

| ČTK |Zprávy ze světa

Ukrajinská učitelka zkoušela prodat třináctileté děvče na orgány, řekl ministr

Ukrajinská policie zadržela v Charkově na východě země učitelku, která se prý za částku odpovídající čtvrt milionu korun pokoušela prodat třináctileté děvče ze sirotčince, kde pedagožka působila. Dívka se měla stát zdrojem orgánů k transplantaci, oznámil v úterý ukrajinský ministr vnitra. Za obchodování s lidmi hrozí ženě až 15 let vězení. Učitelčin manžel, sám bývalý policista, o verzi úřadů pochybuje a tvrdí, že manželka se stala obětí provokace.

| ČTK |Ekonomika

Devizové rezervy Číny klesly na minimum. Může za to i vzestup amerického dolaru

Čínské devizové rezervy v říjnu klesaly nejrychlejším tempem od začátku letošního roku a sestoupily až na minimum za pět a půl roku. Oznámila to dnes čínská centrální banka. Rezervy druhé největší ekonomiky světa sráží odliv kapitálu a snahy centrální banky brzdit pokles domácí měny. Říjnový propad ale podle analytiků z Reuters zesílil všeobecný vzestup hodnoty dolaru.