V komunálních volbách v moravskoslezském kraji zvítězila ČSSD

Naprostá převaha sociálních demokratů. Tak lze shrnout výsledky voleb v Moravskoslezském kraji. Uspěli nejen v prvním kole doplňovacích voleb do třetiny senátu, ale také na komunální úrovni, a to i v tradičně pravicových regionech. Voličská účast v kraji byla necelých 43 procent, tedy třetí nejnižší v zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radnice města Ostravy na Prokešově náměstí | Foto: Tomáš Adamec

Velké překvapení přinesla Opava. Padla tam letitá bašta ODS. Občanští demokraté jsou až třetí. Zvítězilo nové sdružení SOS pro Opavu. Po šestnácti letech padla vláda ODS i v Ostravě, kde zvítězili oranžoví. Polovinu hlasů měla ODS a třetím nejúspěšnějším kandidátem je nové hnutí OSTRAVAK.

Nová politická síla získala na popularitě také v Bruntále. Sociálně orientované seskupení Bruntál 2010 má druhý nejvyšší počet hlasů hned za ČSSD a před KSČM.

Sociální demokraté obsadili nejvíce křesel také v zastupitelstvech ve Frýdku-Místku a Karviné. V Novém Jičíně získali jako obvykle nejvíce hlasů modří.

Ivana Šuláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme