V komunálních volbách v moravskoslezském kraji zvítězila ČSSD

Naprostá převaha sociálních demokratů. Tak lze shrnout výsledky voleb v Moravskoslezském kraji. Uspěli nejen v prvním kole doplňovacích voleb do třetiny senátu, ale také na komunální úrovni, a to i v tradičně pravicových regionech. Voličská účast v kraji byla necelých 43 procent, tedy třetí nejnižší v zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radnice města Ostravy na Prokešově náměstí | Foto: Tomáš Adamec

Velké překvapení přinesla Opava. Padla tam letitá bašta ODS. Občanští demokraté jsou až třetí. Zvítězilo nové sdružení SOS pro Opavu. Po šestnácti letech padla vláda ODS i v Ostravě, kde zvítězili oranžoví. Polovinu hlasů měla ODS a třetím nejúspěšnějším kandidátem je nové hnutí OSTRAVAK.

Nová politická síla získala na popularitě také v Bruntále. Sociálně orientované seskupení Bruntál 2010 má druhý nejvyšší počet hlasů hned za ČSSD a před KSČM.

Sociální demokraté obsadili nejvíce křesel také v zastupitelstvech ve Frýdku-Místku a Karviné. V Novém Jičíně získali jako obvykle nejvíce hlasů modří.

Ivana Šuláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme