V Kutné Hoře hoří odpad. Hasiči mají požár pod kontrolou, vrtulník už není potřeba

Hasiči mají požár odpadu, plastů a lepenky v Kutné Hoře pod kontrolou. Z místa již odletěl vrtulník, který pomáhal hasit ze vzduchu. Sousední pole, na které plameny přeskočily, se už podařilo zcela uhasit. Požár v průmyslovém areálu budou ještě hasiči dohašovat.

Kutná Hora (Aktualizováno: 19:30 12. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči nyní požár dohašují, což bude trvat až několik hodin. Příčina požáru není známá, předběžně vyčíslená škoda činí 3,5 milionu korun. Na zásahu se podílelo asi sto hasičů, pět jich museli zdravotníci ošetřit.

Požár v průmyslovém areálu nahlásil svědek na tísňovou linku kolem 14.30. Velitel hasičů vyhlásil třetí stupeň poplachu ze čtyř možných. Plameny přeskočily také na vedlejší pole, s jeho hašením pomáhal vrtulník se speciálním vakem na vodu.

Hasiči hlásí rekordní počet požárů. V červenci jich bylo nejvíc za posledních dvanáct let

Číst článek

V bezprostřední blízkosti požáru se nacházelo několik hal, jednu z nich požár zcela zničil, další se hasičům podařilo uchránit. V jedné z hal je například sklad elektroniky v hodnotě několika milionů korun. I uchráněné haly ale poškodilo sálavé teplo.

Zdravotničtí záchranáři museli ošetřit pět hasičů, dva z nich převezli do nemocnice. „Zhoršený zdravotní stav byl způsobený převážně přehřátím, u jedné osoby kvůli kolapsu z přehřátí byl nutný transport do nemocnice v Kutné Hoře. Druhá osoba se nadýchala zplodin hoření, také byla převezena do nemocnice,“ řekla ČTK mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Škodliviny unikající do ovzduší hasiči neměřili, podle jejich mluvčího Jaroslava Gabriela byly na místě dobré rozptylové podmínky, dým navíc stoupal kolmo vzhůru a vysoko nad město.

Požár vypukl na okraji města, historické centrum Kutné Hory tak nebylo ohroženo. Vjezd do areálu je z Čáslavské ulice, v areálu je třídírna odpadů.

K místu zásahu hasičů se snažili dostat lidé z okolních obcí, aby se na požár podívali zblízka. Například starosta Kolína Vít Rakušan na facebooku vyzval obyvatele, aby do Kutné Hory nejezdili, protože komplikují práci hasičům a blokují silnice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme