Požár na Mladoboleslavsku dostali hasiči pod kontrolu. Hasit pomáhaly vrtulníky i letadlo

Mezi Bakovem nad Jizerou a Bělou pod Bezdězem na Mladoboleslavsku hořely v úterý odpoledne louky a lesy podél železniční trati. Hasiči dostali požár vpodvečer pod kontrolu. Zásah trval více než pět hodin, podíleli se na něm členové třiatřiceti jednotek.

Bakov nad Jizerou (Mladoboleslavsko) (Aktualizováno: 21:54 7. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči plní vodou vak, z kterého za pomoci vrtulníku hasí požáry mezi Bakovem nad Jizerou a Bělou pod Bezdězem na Mladoboleslavsku. | Foto: Vít Černý | Zdroj: ČTK

Požáry hasily dva vrtulníky a letadlo, na zemi bojovalo s požáry více než 100 hasičů, kteří mají k dispozici desítky vozidel. Na místo nyní dorazí dvoucestné vozidlo od drážních hasičů, které umí jezdit po kolejích. Hasiči následně zkontrolují plochu přímo z kolejí.

Zásah byl podle mluvčího hasičů Jaroslava Gabriela rozdělený do několika událostí, u některých z nich zvýšili hasiči stupeň požárního poplachu na druhý ze čtyř možných.

Gabriel také řekl, že pokud by hasiči požáry evidovali jako jednu událost, byl by zřejmě vyhlášen čtvrtý, tedy zvláštní stupeň poplachu.

Požár na Mladoboleslavsku dostali hasiči pod kontrolu. Hasit pomáhaly vrtulníky i letadlo | Foto: Adam Bejšovec | Zdroj: Český rozhlas

V úseku Bakov nad Jizerou - Okna je podle údajů na webu Českých drah zhruba od 14.15 přerušen kvůli požáru železniční provoz. Omezení se dotkne osobních vlaků i rychlíků, cestující musí využít náhradní autobusovou dopravu.

Požáry vznikly od projíždějícího vlaku, který měl závadu na brzdovém systému. Na místě bylo podle Gabriela zřízeno stanoviště, kde vrtulníky nabírají vodu.

Požár na Mladoboleslavsku dostali hasiči pod kontrolu. Hasit pomáhaly vrtulníky i letadlo | Foto: Adam Bejšovec | Zdroj: Český rozhlas

Jejich zásah byl podle něj velice rychlý, vrtulníky prováděly jeden shoz vody za druhým. K místu události bylo dopraveno také letecké palivo, aby vrtulníky nebyly limitovány jeho spotřebou.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý - zvláštní, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

bej, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme