V Ostravě se zřítila část kancelářské budovy

V centru Ostravy se zřítila část třípatrové kancelářské budovy. Neštěstí si nevyžádalo žádné zranění. Příčinou havárie je podle hasičů špatná statika domu, který užívá společnost Tchas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zřícená budova v Ostravě | Zdroj: ČTK

U budovy se dnes prováděly stavební práce. Když začala krátce před 17. hodinou praskat, všichni pracovníci včas utekli do bezpečí. Na místě zasahovalo šest hasičských jednotek.

Budova stojí na velmi frekventovaném místě, jen kousek od tramvajové zastávky. "Vypadalo to šíleně. Mohli přece vědět co to unese když je to stavební firma," řekla jedna ze svědkyň. Nehoda zkomplikovala dopravu v městské části Mariánské Hory, kterou prochází hlavní tepna spojující centrum Ostravy s Porubou, protože osobní auta i tramvaje musí oblast objíždět.

Podle hasičů se zřítila přibližně čtvrtina třípatrové budovy. Ředitel moravskoslezských hasičů Zdeněk Nytra potvrdil, že část budovy budou muset strhnout. "Snažíme se objekt staticky zabezpečit a zkontrolovat jak je to s plynem. Zároveň dopravní podnik pracuje na zajištění trolejového vedení," dodal.

Zbývající část zřejmě zůstaně zachována. Statik konstatoval, že nehrozí další zřícení. Kriminalisté na místě začali vyšetřovat, zda je za havárii někdo zodpovědný. Pokud se někomu prokáže vina, mohl by být obviněn z obecného ohrožení.

Zřícením domu vznikla podle předběžných odhadů škoda 20 milionů korun.

Andrea Čánová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme