V Pardubickém Paramu opět hořelo

V Pardubické rafinerii Paramo časně ráno vypukl další požár. Jak Českému rozhlasu řekla mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková, hořet začala izolace nádrže s asfaltem, která byla jen 30 metrů od nádrže, kterou plameny zachvátily včera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v pardubické rafinerii Paramo

Požár v pardubické rafinerii Paramo | Zdroj: ČTK

"Při požáru se částečně propadla střecha nádrže. Požár byl lokalizován před pátou hodinou ranní a zcela zlikvidován byl v půl sedmé ráno. Škoda byla předběžně vyčíslena na 250 000 korun. V současné době se provádí přečerpávání asfaltu do jiné nádrže a hasiči monitorují teplotu nádrže," řekla Českému rozhlasu Horáková.

Z pardubického Parama v neděli šlehaly plameny už v neděli ráno. "Jednalo se o explozi a následný požár asi sta tun asfaltu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Pardubic, Hradce Králové, hasiči podniku Paramo a Aliachem. Asfalt je vysoce hořlavá látka, která se snadno vznítí a je toxická pro organizmy žijící ve vodě. Hasiči proto museli zabránit rozšíření do vodních toků a kanalizace. Požár se podařilo dostat pod kontrolu v 7 hodin a 14 minut. Příčina exploze je předmětem dalšího vyšetřování," uvedla tehdy Horáková. Při nedělní explozi a požáru nebyl nikdo zraněn. Škodu hasiči předběžně vyčíslili na dva miliony korun. Paramo uvedlo, že oheň neohrozil bezpečnost dalších provozů podniku ani jeho okolí. Příčiny výbuchu zjišťuje komise ustavená generálním ředitelem rafinerie.

Milan Kopp, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme