Václav Havel bude v nemocnici minimálně do konce týdne

Laboratorní vyšetření potvrdila, že prezident Václav Havel má zánět průdušek. Jeho osobní lékař Ilja Kotík uvedl, že zdravotní stav prezidenta je stabilizovaný. Zároveň oznámil, že léčba si vyžádá hospitalizaci nejméně do konce týdne. Havel je zatím bez teplot a užívá antibiotika. Průběh nemoci je podle Kotíka méně závažný, než při zápalu plic koncem loňského roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

I. Kotík a V. Havel | Foto: René Volfík

Nemoc včera prezidenta přinutila přerušit návštěvu Francie. Ve čtvrtek ráno Radiožurnálu jeho mluvčí Ladislav Špaček potvrdil, že Václav Havel užívá antibiotika, horečku nemá a subjektivně se cítí dobře. Možné komplikace se ale vyloučit nedají.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Špaček: Musíme být opatrní

Jak Špaček připomněl, že prezidentovo okolí ze zkušenosti ví, že je důležié s jeho plícemi zacházet velmi obezřetně a onemocnění je třeba podchytit v raném stadiu. Špaček ocenil, že ošetřující lékař zasáhl včas a velmi efektivně.

Současný pobyt prezidenta v nemocnici je v pořadí šestnáctý. Jeho nejdelší hospitalizace (téměř dva a půl měsíce) se odehrála v roce 1998 kvůli akutní operaci proděravělého tlustého střeva.

Milan Kopp, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme