Ve Vimperku lákají dívky na technické obory

Jaký mají děvčata vztah k technickým oborům? Tuhle otázku si před rokem položili ve Střední škole ve Vimperku. Odpověď příliš uspokojivá nebyla, a tak se rozhodli pro to něco udělat. Vymysleli Girls Day a po loňské zkušební premiéře má akce právě dnes opakování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vimperk | Foto: Miroslav Tichák

Cílem projektu je přiblížit děvčatům elektrotechnické obory, které zpravidla bývají jen doménou chlapců. Zatím co loni si Girls Day užily dívky devátých tříd, letos se ve Vimperku zaměřili na osmačky z Prachaticka.

"Máme pozvané žákyně osmých tříd, které by to mohlo ovlivnit při výběru dalšího povolání nebo střední školy. Teprve teď stojí před rozhodnutím, co si vybrat," vysvětlila Hana Jelínková ze střední školy.

Na dívky tak čeká nejen exkurze po škole a specializovaných učebnách vybavených moderními elektronickými přístroji, ale i výprava do dvou podniků ve Vimperku a ve Čkyni a poznávání všedního pracovního dne. "Půjde o prohlídku celého závodu a ukázku elektromontáže," doplnila Hana Jelínková.

Nakolik se vimperské střední škole dívky podaří nalákat a naředit tak mužské osazenstvo, ukáže teprve čas. Zatím je na fotografiích ze života školy dívek jako šafránu.

Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme