Večer se budou udílet Čeští lvi

V pražské Lucerně se dnes večer budou rozdělovat Čeští lvi. Největší šanci získat prestižní filmové ceny má snímek má snímek Davida Ondříčka Samotáři. Ten totiž dostal deset nominací.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po sedmi želízcích v ohni mají tvůrci filmů Kytice Františka Antonína Brabce a Anděl Exit Vladimíra Michálka. Šestkrát členové České filmové a televizní akademie nominovali Hřebejkův film Musíme si pomáhat. Je nominován i na Oscara a na jaře bude uveden v americké distribuci. Jan Hřebejk nechce výsledky předvídat, prý si počká, jak večer udělování Českých lvů dopadne.

Nominace na prestižní filmové ceny vybírali akademici ze 17 hraných filmů uvedených loni do kin. Do užšího výběru se dostalo devět titulů. Jak říká ředitel České filmové a televizní akademie Petr Vachler, letošní Čeští lvi jsou přitom trochu jiní než loni. Soutěž zeštíhlela a je více dynamická. Další změnou je i to, že cenu za divácky nejúspěšnější film může získat pouze domácí titul.

Milan Kopp, Jolka Krásná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme