Veřejné zakázky budou přehlednější, vláda chystá novelu

Pomoci omezit korupci má Platforma pro transparentní veřejné zakázky. Zástupci firem, státních institucí a krajů, kteří ji tvoří, se dnes sejdou v Praze. Mluvit budou hlavně o přípravě novely zákona o veřejných zakázkách, kterou chystá Ministerstvo pro místní rozvoj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úplatek | Foto: Radio Praha

Zveřejňování informací o vyhlášení výběrových řízení, jejich průběhu a výsledku. Toto bude jedno z témat dnešního jednání Platformy pro transparentní veřejné zakázky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Daniel Weinhold, předseda expertní skupiny platformy o návrhu novely

"Ty návrhy přišly jednak ze strany Platformy, jednak ze strany NERVu, i z některých dalších stran. Simultánně se pracuje na všech, není to rozděleno, že by někdo pracoval na jednom či některých konkrétních bodech," popisuje Daniel Weinholda, předseda expertní skupiny Platformy, vznik návrhu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Daniel Weinhold o programu dnešního jednání Platformy

Za necelé dva týdny chce Ministerstvo pro místní rozvoj návrh novely vyvěsit na své internetové stránky, aby se k ní mohl vyjádřit kdokoliv.

Jen v roce 2009 přesáhl objem veřejných zakázek u nás 600 miliard korun. Budoucí novela je tedy zcela zásadním prvkem v boji proti korupci.

Václava Marešová, Ludvík Bortl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme