Výběr z médií: problém s nalezením zubaře, přezutí auta i Češi berou horší práce

V českém tisku se v sobotu dočtete, že jestli máte problém sehnat zubaře, nejste v tom sami. Regionální Deník přináší přehled krajů podle toho, jak těžké je se k zubaři objednat. Přezout auto podle Práva neznamená jen přehodit kola. Spousty řidičů si kvůli přeplněným autoservisům kola vymění na vlastní pěst. A právě v takovém případě je potřeba dodržovat hned několik pravidel. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jestli máte problém sehnat zubaře, nejste v tom sami, dočtete se v sobotním regionálním Deníku (ilustrační foto) | Foto: CC0 Creative Commons | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

Mf Dnes

Česká voda v českých rukou zatím neskončila, dočtete se v sobotní Mf Dnes. Deník se věnuje poklesu zisků zahraničních firem z provozování tuzemských vodovodů. Připomíná taky, že zanedbané opravy vodovodní infrastruktury budou muset zaplatit české města a obce, které vodovodní trubky vlastní.

Dvacet zubařů na 55 tisíc lidí. Ve Šluknovském výběžku na Děčínsku chybějí stomatologové

Číst článek

Regionální Deník

Jestli máte problém sehnat zubaře, nejste v tom sami, dočtete se v sobotním regionálním Deníku. Ten přináší přehled krajů podle toho, jak těžké je se k zubaři objednat. Největší šanci mají lidé z Prahy a taky Olomouckého kraje, naopak nejméně zubařů ordinuje ve středních Čechách a taky na Ústecku.

Řidiči by už měli vyměňovat letní pneumatiky za zimní. Servisy musí gumy uchovávat v temnu a suchu

Číst článek

Právo

Přezout auto neznamená jen přehodit kola, varuje sobotní vydání deníku Právo. Noviny připomínají blížící se termín povinného přezutí na zimní gumy. Spousty řidičů si totiž kvůli přeplněným autoservisům kola vymění na vlastní pěst. A právě v takovém případě je potřeba dodržovat hned několik pravidel. Řidiči často zapomínají třeba na správné vyvážení kol, nebo na nahuštění pneumatik. Důležité je taky zkontrolovat tlumiče a geometrii vozu nápravy. Všechny tyto faktory totiž výrazně ovlivňují bezpečnou jízdu.

Lidové noviny

Češi berou horší práce - jeden z článků v sobotních Lidových novinách. Deník poukazuje na to, že tuzemští pracovníci kvůli koronaviru nastupují do pro ně dříve podřadnějších prací. Například bývalí zaměstnanci hotelů a restaurací teď mají zájem třeba o práci za pokladnou nebo ve skladech zásilkových obchodů.

Kryštof Šimek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme