Za nehodu trenéra Hlinky uložil soud podmínku

Podmínečný trest a zákaz řízení motorových vozidel dnes uložil Okresní soud v Karlových Varech Františku Veletovi za to, že zavinil tragickou dopravní nehodu hokejového trenéra Ivana Hlinky. Ta se stala loni v srpnu na výpadovce na Prahu. Hokejový trenér podlehl vážným zraněním, která utrpěl, když avia řízená Františkem Veletou narazila do jeho superbu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Veleta | Zdroj: ČTK

Karlovarský okresní soud uložil řidiči Františku Veletovi dvouletý trest vězení s podmíněným odkladem na dva roky. Pět let nesmí řídit auto. Podle obžaloby v serpentinách směrem do Karlových Varů přejel souvislou čáru a nedal přednost autu, které řídil Ivan Hlinka.

Proti podmíněnému trestu se Veleta okamžitě odvolal. Jeho obhájce Jaroslav Krůšek žádá zproštění obžaloby. "Teprve potom, co nám rozsudek bude doručen, můžeme odpovědně zaujmout nějaké podrobnější stanovisko. Jinak se domníváme, že nebylo dbáno našich požadavků na to, aby ten skutkový stav byl důsledněji došetřen."

Sám František Veleta se k uloženému trestu nevyjádřil. Státní zástupce si ponechal lhůtu na odvolání.

Marika Táborská, Andrea Bocková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme